Final Rankings

Sigma Qualifier

Winner: Sebastien Demers

Nom Lumb JumpMaster 5000 (56)
Proton Torpedoes + Zam Wesell + False Transponder Codes

Cartel Spacer M3-A Interceptor (29)
Tractor Beam

Cartel Spacer M3-A Interceptor (29)
Tractor Beam

Cartel Spacer M3-A Interceptor (27)
xx23sthreadtracers

Cartel Spacer M3-A Interceptor (27)
xx23sthreadtracers

Sunny Bounder M3-A Interceptor (32)
Adv. Proton Torpedoes

Runner Up: Nicolas Durand

 

Inquisitor TIE Advanced v1 (40)
Foresight


Inquisitor TIE Advanced v1 (40)
Foresight


Inquisitor TIE Advanced v1 (40)
Foresight


Inquisitor TIE Advanced v1 (40)
Foresight


Inquisitor TIE Advanced v1 (40)
Foresight

Omega Qualifier

Winner: Andreas Karlsson

Baron of the Empire TIE Advanced v1 (31)
Ruthless + xx23sthreadtracers

Baron of the Empire TIE Advanced v1 (31)
Ruthless + xx23sthreadtracers

Baron of the Empire TIE Advanced v1 (34)
Ruthless + Proton Rockets

Baron of the Empire TIE Advanced v1 (34)
Ruthless + Proton Rockets

Baron of the Empire TIE Advanced v1 (34)
Ruthless + Proton Rockets

Baron of the Empire TIE Advanced v1 (33)
Proton Rockets

Runner Up: Daan Coppens

 

Zam Wesell Firespray-class Patrol Craft (100)
Treacherous + Count Dooku + thermaldetonators + Rigged Cargo Chute + Hull Upgrade


General Grievous Belbullab-22 Starfighter (56)
Treacherous + Impervium Plating + Soulless One


Berwer Kret Nantex-class Starfighter (41)
Treacherous + Predator

delta Qualifier

Winner: Jan Esse "Cornerback"

Cartel Spacer M3-A Interceptor (28)
+Autoblasters
Cartel Spacer M3-A Interceptor (28)
+Autoblasters
Cartel Spacer M3-A Interceptor (28)
+Autoblasters
Cartel Spacer M3-A Interceptor (28)
+Autoblasters
Sunny Bounder M3-A Interceptor (30)
+Autoblasters

Torkil Mux HWK-290 Light Freighter (58)
Zam Wesell + Moldy Crow

Runner Up: Julian Hood (Empire)

 

Fifth Brother TIE Advanced v1 (49)
+Passive Sensors + Homing Missiles

Seventh Sister TIE Advanced v1 (50)
+Passive Sensors + Mag-Pulse Warheads

Ved Foslo TIE Advanced x1 (46)
Passive Sensors

"Deathrain" TIE/ca Punisher (54)
+ Passive Sensors + Diamond-Boron Missiles + Thermal Detonators + Delayed Fuses

Alpha Qualifier

Winner: Patrick Hanson (Republic)

 

Jedi Knight - Aethersprite (49)
+Delta-7B
Jedi Knight - Aethersprite (49)
+Delta-7B
Jedi Knight - Aethersprite (49)
+Delta-7B
Luminara Unduli - Aethersprite (53)
C1-10P + Calibrated Laser Targeting

Runner Up: Sascha Wagner (Separatists)

 

Jango Fett - Firespray (104)
Lone Wolf + Jamming Beam + Count Dooku + Thermal Detonators + False Transponder Codes + Hull Upgrade
 

Zam Wesell - Firespray (95)
Jamming Beam + Palpatine/Sidious + Thermal Detonators + False Transponder Codes

  • download
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon

©2020 by Gold Squadron Podcast